Коли ви ведете бізнес, ситуація, коли покупець або замовник не оплачує поставлений товар чи виконані роботи – не рідкість. Так само зустрічаються і зворотні ситуації, коли ви зробили оплату – аванс або й повну суму, а постачальник товар не поставив.

Очевидно, що в умовах нестабільності економіки, кількість таких прикрих випадків зростає в геометричній прогресії.

Тож питання: скільки ваш бізнес витримає таких несплачених боргів до того, як касові розриви стануть критичними і примусять вас скоротити персонал, або й взагалі піти з ринку?

 

Повернення заборгованості
Що робити, якщо борги клієнтів ростуть? Є декілька способів (етапів) стягнення дебіторської заборгованості:

Позасудові процедури

Вони починаються з підготовки та надсилання боржнику претензії. Якісна претензія включає не лише підставу, суму заборгованості та вимогу виплати, але й детальний опис всіх негативних наслідків для боржника у випадку невиплати боргу. Це можуть бути штрафні санкції, судові витрати, заблоковані рахунки, накладення арешту на майно, неможливість участі у тендерах.

Чому: Швидше за все, у вашого контрагента борги не лише перед вами. Претензія має спонукати його сплатити вашу заборгованість в першу чергу.

Як: Важливо вивчити вашого боржника, зрозуміти як найефективніше на нього вплинути. Крім претензії, до позасудових процедур можна віднести: переговори та медіацію, реструктуризацію заборгованості.

Стягнення заборгованості в суді

До суду ми рекомендуємо звертатись лише якщо досудові процедури бажаного результату не дали. Але тут важливо і не затягувати. Адже лише в суді ви зможете вжити таких реальних заходів забезпечення виплати як арешт майна та рахунків. Тому, якщо сума заборгованості суттєва і ви розумієте, що боржник може намагатись уникнути виплати, вивівши з підприємства активи, не затягуйте з позовом до суду для вирішення господарського спору.

 

Як бачите, проблеми з контрагентами-боржниками можна і треба вирішувати, ми будемо раді надати вам БЕЗКОШТОВНУ КОНСУЛЬТАЦІЮ адвоката з повернення боргу або ж юридичну допомогу з повернення дебіторської заборгованості.

 

А якщо ви не хочете відволікатись від ведення власної справи, залучення нових клієнтів і отриманні прибутку, замовляйте один з наших пакетів юридичного супроводу стягнення боргу: 

«Шаблон претензії»

наші спеціалісти надішлють вам якісний, підготовлений шаблон претензії з коментарями щодо заповнення. Вам залишиться вписати назви, дати та суми і відправити претензію контрагенту.

Вартість: 300 грн.

Претензія «під ключ»
  • Ми отримуємо від вас копії документів щодо виникнення заборгованості
  • Проводимо юридичний аналіз документів
  • Аналізуємо контрагента-боржника, виявляємо можливі «точки впливу»
  • Готуємо консультацію щодо контрагента, документів та перспектив виплати заборгованості з рекомендаціями щодо подальших судових/позасудових процедур для повернення боргу
  • На підставі проведеного аналізу готуємо індивідуальну претензію, що має спонукати боржника виплатити борг

Вартість: 2500 грн.

«Повний супровід»

Включає супровід адвокатів зі стягнення заборгованості на всіх етапах, починаючи з розробки стратегії та підготовки претензії, закінчуючи захистом інтересів в суді та на етапі виконання рішення суду.

Вартість: від 10 000 грн., гонорар успіху обговорюється

 

Напишіть нам або зателефонуйте (контакти вгорі сторінки)

 

setTimeout('pageTracker._trackEvent('NoBounce', 'NoBounce', 'Over 10 seconds')',15000);